Percy Jackson & Olimposlular Fan Forumu

Percy Jackson & Olimposlular Fan Forumu

Percy Jackson & Olimposlular hakkında her şey


  Linkin Park biyogrofi

  Paylaş
  avatar
  Percy

  Mesaj Sayısı : 5
  Kayıt tarihi : 13/02/10
  Yaş : 22
  Nerden : İstanbul

  Linkin Park biyogrofi

  Mesaj tarafından Percy Bir Paz Şub. 14, 2010 6:35 pm

  Kurulduğu yıllar [değiştir]
  İlk başta Lise öğrencisi üç gencin birlikte müzik yapmasından ibaret olan Linkin Park'ın asıl kurucuları Rob Bourdon, Brad Delson ve Mike Shinoda'dır.[7] Liseden mezun olduktan sonra, Kaliforniyalı üçlü, yaptıkları müzikal performansları ciddi kılmaya karar verdiler ve gruplarına Dave Farrell ile Mark Wakefield'ı kattılar. Kısıtlı olanaklara rağmen, Mike Shinoda'nın ev stüdyosunda kayıt yapmaya başladılar.[7] Yapmaları muhtemel bir kayıt anlaşmasını yapamayınca grup içinde tartışmalar ve çalkantılar da başgösterdi. Birlikteliklerinin eksikliği sonucu Mark gruptan ayrılmaya karar verdi ve Dave Farrell'ın da Tasty Snax gibi gruplarla turne yapabilmek için grubu terketmesi söylentileri yayılmaya başladı.[8][9]

  Mark'ın gidişinden sonra oluşan boşluğu doldurmak için geçen süre içerisinde, grup Chester Bennington'ın sesinden etkilendi ve onu gruba dahil etmeye karar verdi.

  Grubun ismi [değiştir]
  1996'da Grubun ilk ismi Xero'ydu. 1998 senesinde Bennington'un guruba katılmasıyla grubun ismi Hybrid Theory olarak değiştirildi. O zamanlar Hybrid Theory isimli müzik grupları varoluşundan çıkan yasal sorunlar yüzünden, isimlerini Linkin Park olarak değiştirdiler.

  Linkin Park ismi, Birleşik devletlerde, Santa Monica'da bulunan Lincoln Park'dan geliyor. Grup üyelerin açıklamalarına göre, bu isim onların şöhret olmasına sebep olmuş. Birleşik devletlerde çoktan fazla Lincoln Parkları bulunduğu için, herkesin Linkin Park'ın kendi yakınlarında bulunan "o" Lincoln Parkın grubu olduğunu düşünmesinden dolayı, tanınmışlar ve desteklenmişler.

  Şu anki üyeler
  Chester Bennington
  Mike Shinoda
  Brad Delson
  Joseph Hahn
  Rob Bourdon
  Dave Farrell
  Eski üyeler
  1) Scott Koziol

  Albümleri :
  Hybrid Theory 1999
  Meteora 2003
  Minutes to Midnight 2007
  Yeni albümleri 2010 da cıkıcak!

  Not:New Divide (2009) Transformers 2 filmi için özel olarak yapılmıştır.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 11:29 pm