Percy Jackson & Olimposlular Fan Forumu

Percy Jackson & Olimposlular Fan Forumu

Percy Jackson & Olimposlular hakkında her şey


  ~ Morganville Vampirleri ~

  Paylaş
  avatar
  Lilith J.S
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 101
  Kayıt tarihi : 03/02/10
  Yaş : 28
  Nerden : Tulsa - OK.

  ~ Morganville Vampirleri ~

  Mesaj tarafından Lilith J.S Bir Ptsi Şub. 15, 2010 3:41 pm

  *Fan Clubların girişinde (ilk mesajda)kurallar belirtilecek ve fan club'ın amaçları belirtilecek.
  *Düzenli olarak Üye listesi,kimin kaç paylaşım yaptığı yazılacak ve fan clubtaki toplam paylaşım sayısı belirtilecek
  *Bir fan club açıldığı 3 ay içerisinde az miktarda paylaşım,az miktarda üye bulunduğunda çöpe gönderilecek.
  *Fan eğer bir ünlü üzerine kurulmuşsa biyografi başlığı,resim başlığı gibi konulara ilk mesajda linkleri verilecek.
  *Açılan Fan Clublar üyeleri zedeleyici ,ezici,dışlayıcı,kışkırtıcı olmayacak(örneğin siyasi fan clublar,bir futbol takımının fan clubları olmayacak
  *Fan cLublar isterlerse fan club üyelerine aile imzaları yapabilecekler..  Okul arkadaşlarınızın yarattığı baskı vücudunuzdaki tüm kanı çekebilir.
  Vampirler de öyle...
  Morganville, Teksas'a hoş geldiniz. Hava karardıktan sonra evden çıkmayın deriz ..

  Morganville acayip karakterlerle dolu küçük bir üniversite kasabası. Fakat güneş battıktan sonra kötüler dışarı çıkıyor. Çünkü Morganville'de, en karanlık gölgelerin ardında pusuya yatmış bekleyen bir şeytan var -bu öyle bir şeytan ki, güpegündüz sokaklara dökülmek için fırsat kolluyor

  Kahramanımız Claire Danvers, cehennem azabından farksız yurt yaşantısından bıkıp usanmış genç bir kız. Popüleritesinden ödün vermeyen arkadaşları, okulun sosyal hiyerarşisindeki yerini unutmasına asla izin vermiyor. Ki sıfırın altında bir yer bu yer
  Haz etmediği kampüs yaşamından vazgeçtikten sonra kendine bir oda bulduğu o eski, heybetli malikane de aslında umduğu gibi bir yer değil galiba. Yeni ev arkadaşlarında hiçbir yaşam belirtisi yok. Ama kasabanın en derin sırlarından biri, taze kana susamış bir halde, sinsice ortaya çıktığında hepsi birden Claire'i koruyacak, o da başka bir mesele...


  Ad:
  Yaş:
  Serideki Favori Kitabın(ların):
  Favori Karakterin:
  Sevmediğin Karakter:
  Favori Arkadaşlık:
  Favori Çiftin:

  Üyeler:
  Lilith J.S
  _________________
  x3x3x3 BeLiKoV x3x3x3

  avatar
  Lilith J.S
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 101
  Kayıt tarihi : 03/02/10
  Yaş : 28
  Nerden : Tulsa - OK.

  Geri: ~ Morganville Vampirleri ~

  Mesaj tarafından Lilith J.S Bir Ptsi Şub. 15, 2010 4:02 pm

  Morganville Vampirleri - Cam Ev

  Bir anda tüm hayatınız değişebilir,beklemediğiniz şeyler sizi bulabilir.Sadece arkanızı kollayın,gece dışarı çıkmayın ve gereğinden fazla şey bilmeyin

  Soluksuz okuyacağınız bir maceraya hazır olun desem fena olmaz sanırım.Bir genç kızın arkadaşlarıyla birlikte verdiği hayatta kalma savaşı sizi çekecek ve sıkıca sarmalayacak.Maceranın içine kahramanımızla birlikte dalacak,kaçacak,koşacak ve soluk soluğa kalacaksınız.

  Yazarın anlatımı iyi,betimlemeleri ve cümleleri yerli yerinde.Kurgunun güzelliğine uymayı başarmış ve bizi sürükleyebilecek kadar açık.Karakterler arasındaki konuşmalar,satır aralarına sıkıştırılmış espriler ve açıklamalar hoşunuza gidecek.Caine elimizden tutuyor ve vampirlerle birlikte maceraya salıyor.

  Kahramanımızın adı Claire…Sıradan biri değil hayır,çok zeki - üniversiteye 16 yaşında başlayacak kadar- ve popüler kızların dikkatini fazlaca üzerine çekecek kadar ezik.En doğru tanımlama bu sanırım.Kampüsün en popüler ve en acımasız kızına tosladı.Kız ise Claire’ın hayatını zehir etmek için yemin etmiş durumda.

  Claire bu kızın kendisini elinde sonunda öldüreceğini biliyor,özellikle de o gece ve hızla yurttan kaçıyor.Sokaklarda dolaşırken,bir yandan da kalabileceği bir ev arıyor.Ama hayatında bulabileceği en garip evi buluyor.Zaten son çaresi de bu.

  Gotik ama deli dolu kız Eve,umursamaz Shane ve gizemli Michael…Claire ilk başta büyük bir şaşkınlığa düşse ve evin sahiplerinin ilk düşünceleri pek olumlu olmasa bile birbirlerine alışacak ve sıkı dost olacak bir grup.

  Claire’ın sadece kaldığı yer değişmiyor,tüm hayatı kökünden sallanıyor.Hiç inanmadığı ve inanmayacağını düşündüğü varlıklarla birlikte buluyor kendisini. Vampirler…

  Bu kasabada hayat tamamen farklı.Karanlığın yaratıkları yönetimi ele geçirmiş durumda ve insanlar onlara göre hareket ediyor.Bütün hayat vampirlerde başlıyor ve vampirlerde bitiyor…Kesinlikle vampirlerde bitiyor.Ya düzene uyacaksın ve sorgulamayacaksın ya da ölümün soğuk kollarına kendini bırakacaksın.Eğer sorgularsan ve bilmen gereken şeyden fazlasını bilirsen nefes almak bile zorlaşacak. Bilin bakalım neler oluyor,Claire bilmesi gerekenden fazlasına sahip.Genç kızımız vampirlerin içine düşüyor hem de tamamen düşüyor.

  Vampirlerin aradığı bir kitap var,bu kitap bilinmemesi gereken en büyük sırrı saklıyor.Kitap ise Claire’ın avuçlarının arasında.Ve yaşam savaşı başlıyor,sadece kendisi değil arkadaşları da bu işin içine dalıyorlar.

  Kime güvenmesi gerektiğini ise bilmiyor.Vampirlere kesinlikle güvenilmez,bu bilinmesi gereken en önemli kural.Ama çevresinde vampirlerden başka açılacak kapı yok.Hangi kapının doğru olduğu konusu ise muamma.Sonuçta üç çeşit vampir vardır.Gerçekten kötü olan,iyi görünen ve olabildiğince iyi olan.Ki daha fazlasını da bekleyemezsin,karşındakiler karanlığın yaratıklar…Yani seçimini mantıklı yapacaksın.

  Kitabın hızlı bir anlatımı var ama sırlar sizi kasacak kadar yavaş açığa çıkıyor,hızla gelişen maceraların içinde başınız dönüyor ve kitap,ikincisini sabırsızlıkla bekletecek bir sonla bitiyor.Claire’ın macerasında kesinlikle pişman olmayacaksınız.  Morganville Vampirleri - Ölü Kızın Dansı

  Hayatını nereye kadar pazarlayabilirsin?

  Caine bizi bu sefer çok daha farklı ve nefes kesen bir maceraya çıkarıyor.Birbirini kovalayan olaylar arasında gidip gelirken hop oturup hop kalkacağınız,satırlar arasında kaybolacağınız ve bir sonraki cümle için büyük bir merak duyacağınız bir kitap.Birinci kitaptan çok daha çekici bir anlatıma sahip olan kitabın kurgusunun da birincisinden çok daha dikkat çekici olduğunu kesin bir dille söyleyebilirim.

  Claire,fazla zeki on altı yaşındaki kahramanımızın,birinci kitaptaki bilinçsiz olarak girdiği ve kendisini koca bir vampir furyasının içinde bulduğu macerasından sonra bu kitapta, genç kızımızın karakterinin biraz daha geliştiğini ve kendisini tanımasıyla beraber,bu sefer olayların içine bodoslama dalmakla,çoğunun başlamasında da yine genç kızımızın parmağı var.Claire bazı şeyleri kurtarmaya çalışırken,kendi hayatının da biteceğinin ve bu büyük satranç oyununda –kendisinin ve arkadaşlarının – sadece bir piyon olduğunun farkında.

  Hatırlarsanız,vampirlerin kutsal kitabının çıkarttığı savaştan sonra dört arkadaş KURUCU vampirin koruması altına girmişti.Zaten onun evinde ikamet ediyorlardı. O çatışmanın hemen ardından beklenmeyen birkaç misafir geldi evlerine.Misafirler Micheal’ı öldürmüşlerdi,birkaç saniye sonra ise şok içinde bu grubun başındaki kişinin Shane’nin babası olduğunu öğrendik.Kısacası daha birinci kitaptan,ikinci kitabın kurgusunda nasıl bir karmaşanın bizi beklediğini en azından tahmin etmiş olduk.

  Claire kendisini tükenmiş hissediyor,en iyi arkadaşı sayılabilecek kişi – Michael - öldürülmüş, Eve kendisini kaybetmiş ve sevgilisi kesinlikle kendisine bakmıyor.Kendisi mi?Zaten büyük bir şok içinde ama hala nasıl hareket edebildiğini ve düşünebildiğini de kavramış değil.Bildiği tek şey ise kendisini ilerleyen günlerde çok iyi şeylerin beklemediği…

  Eğer bu kitabın kurgusuyla ilgili birkaç tahmin yaptıysanız,inanın bana hiçbiri hedefini kolay kolay tutmayacak.Çünkü Caine kurgu kurmaktaki ustalığını bize gayet net gösteriyor.

  Caine,kurgu açısından şaşırtmakla kalmıyor,dili de çok iyi kullanarak bizi kitabın içine çekiyor.Eğer birkaç kelimeyi yakalayabilirseniz,bazı ipuçlarını görebilirsiniz ama inanın bu yazar kelime oyunlarını da iyi yapıyor.

  Hayatın tamamen vampirlerin elinde olduğu bu kasabada,nefes almak için bile izin alırken,asi dört gencin yaptığı şeyler,elbette fazlasıyla dikkat çekiyor ve gençlerimiz de başlarını belaya sokmakta hiç de beceriksiz değil.Özellikle Claire ve Eve…Birisi fazla zeki,diğeri fazla cesur ama ikisi de başına buyruk.Bu iki genç kızın yaptıkları da sadece tahmin edilebilir zaten.

  Ayrıca Claire belaya atlamakla kalmıyor,belayı adeta kendisine çekiyor.Koruması altında olduğu bir vampir,onu kendisine isteyen bir vampir,kaçak bir psikopat,okulun kötü kızları,kendisini pek sevmeyen ve kullanmaktan hiç çekinmeyen Shane’in babası, iyi sayılabilecek bir vampir ve en az kendisi kadar bela çekici bir sevgili : Shane…Sizce Claire nefes almaya vakit bulabilecek mi?

  İnsanı kendisine bağlayan ve bir sonraki kitabı merakla bekleten bir seri,kesinlikle elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap.

  Alıntı...


  _________________
  x3x3x3 BeLiKoV x3x3x3

  avatar
  Lilith J.S
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 101
  Kayıt tarihi : 03/02/10
  Yaş : 28
  Nerden : Tulsa - OK.

  Geri: ~ Morganville Vampirleri ~

  Mesaj tarafından Lilith J.S Bir Ptsi Şub. 15, 2010 4:06 pm

  Ad:Melis
  Yaş:19
  Serideki Favori Kitabın(ların):Şimdilik ilk 2'si Smile
  Favori Karakterin:Shane Collins
  Sevmediğin Karakter:Monica Morrell
  Favori Arkadaşlık:Shane & Michael
  Favori Çiftin:Shane & Claire


  _________________
  x3x3x3 BeLiKoV x3x3x3


   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 11:32 pm